Saxion kiest voor Anago en zet stap naar meer grip op financiën
bron: Onderwijsland
Hogeschool Saxion, met ruim 2.500 FTE en circa 26.000 studenten, gaat samenwerken met softwareleverancier Anago voor de invoering van financial planning and analysis software. Anago kwam als winnaar uit een aanbestedingstraject en vervangt daarmee de bestaande Excel-werkwijze. De implementatie is al gestart.
De keuze voor Anago volgt op een zorgvuldig aanbestedingstraject. Saxion zocht een oplossing die beter aansluit op de toenemende eisen rond sturing, verantwoording en samenwerking. Met de inzet van Anago’s onderwijsspecifieke software komen begroting, prognose en rapportage samen in één omgeving. Zo ontstaat één gedeeld beeld voor bestuur, directies en controllers en wordt sneller duidelijk wat keuzes betekenen.
Saxion investeert juist in deze fase in betere financiële sturing. De hogeschool zit midden in een periode van herstructurering en bezuinigingen, waarin financiële keuzes direct doorwerken in de organisatie. Dat vraagt om actueel inzicht en de mogelijkheid om tijdig bij te sturen. Daarom kiest Saxion voor een geïntegreerde aanpak van planning en control.
“In een periode waarin we scherpe keuzes moeten maken, is goed inzicht essentieel. Met Anago brengen we onze financiële processen samen in één omgeving en versterken we de basis om tijdig bij te sturen en gericht te sturen op continuïteit en kwaliteit.” Aldus Dick Smorenberg Directeur Control, Finance & Audit bij Saxion.
“Met deze samenwerking leggen we samen een stevig fundament voor betere financiële sturing. We helpen Saxion om sneller inzicht te krijgen in cijfers en keuzes, zodat ze gericht kunnen sturen op continuïteit en kwaliteit van onderwijs, onderzoek en kennistransfer.” Zegt Ninette van der Velden, CEO van Anago.
De stap van Excel naar geïntegreerde financial planning and analysis software past in een bredere ontwikkeling in het hoger onderwijs. Instellingen hebben steeds meer behoefte aan actuele en betrouwbare informatie, en aan de mogelijkheid om scenario’s door te rekenen. Zeker in tijden van bezuinigingen en organisatorische veranderingen bepaalt het vermogen om vooruit te kijken en tijdig bij te sturen op de continuïteit en kwaliteit van het onderwijs.
Laatste nieuws
-
28 jul Meer studenten aan pabo
-
27 jul Aantal inschrijvingen voor universitaire lerarenopleiding stijgt
-
27 jul Mbo heeft weinig last van lerarentekort
-
24 jul Iedereen een zelfverzekerde rekenaar
-
24 jul Duitse studenten volgen een opleiding in Limburg
-
23 jul Meertalige leerlingen hebben baat bij meertalige aanpak in leesonderwijs
-
22 jul Universitair onderwijs in Emmen
-
21 jul Door bezuinigingen minder opleidingen op universiteiten
-
21 jul Steeds meer vrouwen aan het hoofd van basisscholen
-
20 jul Mbo‑medewerkers krijgen jaarlijks 500 euro voor scholing
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan