Aantal inschrijvingen voor universitaire lerarenopleiding stijgt
bron: Onderwijsland
Het aantal mensen dat een universitaire lerarenopleiding volgt stijgt, blijkt uit cijfers van Universiteiten van Nederland. Voor het afgelopen collegejaar waren er 13,5 procent meer inschrijvingen dan het jaar ervoor. Het is volgens Universiteiten van Nederland het tweede jaar op rij dat er een stevige toename is, de jaren ervoor nam de instroom juist af.
Voor de opleiding tot leraar in het basisonderwijs is het aantal inschrijvingen met 12,9 procent gestegen, 568 mensen schreven zich voor het afgelopen jaar in. Voor het voortgezet onderwijs kwamen 2029 nieuwe inschrijvingen. De grootste toename zit in de eenjarige masters. Daar is het aantal inschrijvingen met 21,5 procent gestegen.
Met het huidige lerarentekort is dit "heel goed nieuws", aldus UNL-voorzitter Caspar van den Berg. "Universiteiten zijn de afgelopen jaren meer opleidingen gestart en hebben vol ingezet op de bekendheid van de universitaire lerarenopleidingen. Daar plukken we nu de vruchten van."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
07 aug Meerderheid leerkrachten voortgezet onderwijs maakt zelf hun lesmateriaal
-
06 aug Aantal bbl-leerbanen mbo stijgt flink
-
05 aug Flevoland zoekt duurzame oplossingen voor lerarentekort
-
04 aug Strategisch HRM: Bouwen aan een Duurzame Toekomst in het Onderwijs
-
03 aug Studenten lenen minder door basisbeurs en hogere uurlonen
-
31 jul Aantal studenten Hanze iets gestegen
-
29 jul Lezen = leren, bij álle vakken
-
28 jul Meer studenten aan pabo
-
27 jul Aantal inschrijvingen voor universitaire lerarenopleiding stijgt
-
27 jul Mbo heeft weinig last van lerarentekort
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan