Een alledaags gerecht als venster op het verleden

Hoe maak je ontdekkingsreizen, de Columbiaanse Uitwisseling, migratie en industrialisatie zó concreet dat leerlingen er zelf nieuwsgierig van worden, zonder dat je je hele methode hoeft om te gooien? Met de gratis lesbrief ‘Pasta met tomatensaus’ krijg je een kant‑en‑klare les die je zó naast iedere geschiedenismethode kunt inzetten.

In samenwerking met culinair historica Charlotte Kleyn laat Noordhoff zien hoeveel wereldgeschiedenis er schuilgaat achter een gerecht dat elke leerling kent.

  • Leerlingen ontdekken dat pasta en tomatensaus allebei een eigen oorsprong hebben.
  • Ze volgen de reis van de tomaat vanuit Zuid-Amerika naar Europa en ontrafelen de verhalen rondom Marco Polo en pasta.
  • Ze zien hoe migratie en industrialisatie ervoor zorgden dat pasta met tomatensaus een wereldwijd gerecht werd.

Zo worden abstracte begrippen als globalisering, uitwisseling en migratie herkenbaar en bespreekbaar, vanuit iets heel alledaags: eten.

De lesbrief heeft verhalende, toegankelijke teksten met opdrachten voor vmbo en verdiepende vragen voor havo/vwo en eenvoudige aansluiting bij thema’s als ontdekkingsreizen, vroegmoderne tijd, globalisering en migratie.

De les is los inzetbaar, bespaart je voorbereidingstijd én laat je meteen proeven van de manier waarop Noordhoff historisch denken en de leefwereld van leerlingen met elkaar verbindt.

Probeer het zelf in je klas en download de lesbrief gratis.

 

Bron: Noordhoff - partner Onderwijsland

Laatste nieuws