Week van de Mediawijsheid opnieuw in het teken van gezond schermgebruik
bron: Onderwijsland
Dit jaar staat de Week van de Mediawijsheid opnieuw in het teken van gezond schermgebruik van kinderen en jongeren. Van 7 tot en met 14 november is er voor scholen een ondersteuningsaanbod beschikbaar rond de vraag hoe ze een gezonde digitale balans onder scholieren kunnen bevorderen. Dat meldt de VO-raad.
Jongeren kunnen geïnspireerd raken van sociale media en het zorgt voor vermaak en verbinding. Maar sociale media hebben ook nadelen. Zo kunnen jongeren (te)veel prikkels ervaren en constant het gevoel te hebben om aan te staan. Er is minder vaak offline contact met klasgenoten en vrienden.
Daarom staat de Week van de Mediawijsheid in het teken van het vinden van een juiste digitale balans voor jongeren. Scholen en ouders hebben daarin een belangrijke taak om de scholieren te helpen. De VO-raad zet relevante ondersteuning voor onderwijsprofessionals rond gezond schermgebruik van scholieren op een rij. Docenten moeten dan denken aan hoe ze scholieren bewust kunnen maken van hun schermgebruik en hoe ze met hen in gesprek gaan.
Laatste nieuws
-
16 jul Het belang van onderwijsbureaus
-
16 jul Bij start technische mbo opleiding 500 euro voor laptop
-
15 jul Met de boekproeverij bouwen we aan een leescultuur
-
15 jul Basisscholen mogen lessen in het Engels, Duits of Frans geven
-
14 jul Saxion introduceert nieuwe Master Data Driven Business
-
14 jul Aantal studenten Hanze iets gestegen
-
13 jul Stagevergoeding mbo- en hbo-studenten gelijk bij RAI Amsterdam
-
09 jul Almere wil tot 2050 ruim 700 miljoen investeren in onderwijshuisvesting
-
09 jul ASML en Summa zetten succesvol taalprogramma voor internationals voort
-
09 jul Havo scholen krijgen jaarlijks extra budget voor praktijkgerichte vakken
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan