Cao-overleg primair onderwijs hervat na de herfstvakantie

De onderhandelingen over een nieuwe cao voor het primair onderwijs worden na de herfstvakantie voortgezet. Een akkoord voor 1 november 2025 is niet haalbaar, waardoor de huidige cao voorlopig automatisch wordt verlengd. Dat meldt de Algemene Onderwijsbond.

De onderwijsbonden en werkgevers geven aan dat de gesprekken in een constructieve sfeer verlopen, maar dat meer tijd nodig is om tot overeenstemming te komen. 

De bonden presenteerden in juni hun inzet voor de nieuwe cao. Zij vragen onder meer om een salarisverhoging van 5,5 procent om de koopkracht van medewerkers te behouden en het beroep aantrekkelijk te houden. Daarnaast pleiten ze voor duidelijke afspraken over de beloning van onderwijsondersteunend personeel dat tijdelijk of structureel werk verricht op een hoger functieniveau.

Naast salaris en functie-indeling willen de bonden afspraken maken met de PO-Raad over een eerlijkere verdeling van taken en extra aandacht voor de professionele ontwikkeling van leraren en ondersteunend personeel. Beide partijen benadrukken het belang van duurzame arbeidsvoorwaarden om het lerarentekort in het basisonderwijs terug te dringen.

De gesprekken worden na de herfstvakantie hervat. De verwachting is dat de onderhandelaars de komende maanden toewerken naar een akkoord.

Laatste nieuws