Studentenkamers worden duurder, maar niet zo snel

bron: Onderwijsland
Het klopt dat studentenkamers in de afgelopen jaren wat duurder zijn geworden, maar over het algemeen stijgen de prijzen niet zo snel zoals bij Kamernet. Dat stelt Kences, een kenniscentrum dat zich bezighoudt met studentenhuisvesting. In de donderdag gepubliceerde kwartaalcijfers van Kamernet zijn woningcorporaties niet meegerekend.
De kamers die via Kamernet te huur worden aangeboden, kostten in de eerste drie maanden van het jaar gemiddeld 683 euro per maand. In het eerste kwartaal van vorig jaar was de gemiddelde prijs 658 euro. Dat is een stijging van ruim 6 procent in een jaar.
Wanneer de corporaties ook worden meegerekend, steeg de gemiddelde huurprijs volgens Kences van 540 euro in 2015 naar 565 euro vorig jaar. In die bedragen is de inflatie meegerekend. Netto is dat dus een toename van bijna 5 procent in krap tien jaar tijd.
Bij particulieren stijgen de prijzen dus sneller dan bij corporaties. Die mochten de huurprijzen vorig jaar met maximaal 5,3 procent laten stijgen.
Kamernet zag de grootste stijging in Wageningen, waar de kamerhuur bijna 20 procent is gestegen. Maar in die stad is 60 procent van de verhuurde kamers in handen van corporaties, aldus Kences. Die kamers staan niet op Kamernet.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
20 aug Garandeer de kwaliteit van toetsing op jouw school
-
20 aug Studentenkamers worden duurder, maar niet zo snel
-
19 aug Jaarlijks circa 10 start-ups of spin-offs van Wageningen Universiteit
-
18 aug Leerkracht start Flux College
-
18 aug Regio Zuid weer begonnen
-
18 aug Nieuw programma helpt studenten juiste techniekrichting kiezen
-
15 aug Nederland minder in trek bij buitenlandse studenten
-
14 aug Onderwijs als katalysator voor werkgelegenheid: Een cruciale rol in de samenleving
-
14 aug Inspectie scherpt toezicht op basisvaardigheden aan
-
14 aug Bijna alle mbo-studenten slagen voor de nieuwe rekentoets
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan