Onderwijsminister Bruins komt regio's tegemoet omtrent buitenlandse studenten

Onderwijsminister Bruins wil graag het aantal internationale studenten verminderen. Nu heeft hij echter ook een plan bedacht om ervoor te zorgen dat de grens- en krimpregio’s minder hard geraakt worden wanneer er minder studenten uit het buitenland komen studeren. Dat meldt L1.

Internationale opleidingen in deze regio’s zouden, met een aanpassing in het wetsvoorstel, makkelijk een uitzondering kunnen aanvragen. Het aantal internationale studenten in Nederland moet minder, aldus het regeerakkoord van de coalitiepartijen. Veel buitenlandse studenten volgen een opleiding in Limburg.

Door buitenlandse studenten niet meer toe te laten zou er jaarlijks 293 miljoen euro bespaard kunnen worden. In de onderwijsbegroting is echter te lezen dat de coalitiepartijen met de oppositiepartijen hebben afgesproken om voor 125 miljoen euro te bezuinigen.

Het aantal internationale studenten hoeft dus niet omlaag. Opleidingsinstellingen in en rondom de grens- en krimpregio’s moeten nog wel kunnen aantonen waarom een studie in het Engels beter is voor de arbeidsmarkt.

Laatste nieuws