Paul onderzoekt optie om terug te gaan naar één doorstroomtoets

bron: Onderwijsland
Staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs) onderzoekt de optie om het aantal aanbieders van doorstroomtoetsen voor groep acht terug te brengen van zes naar één. Ilana Rooderkerk (D66) heeft hier eerder om verzocht in een motie die is gesteund door een Kamermeerderheid en klaagde tijdens het vragenuur dat hier vervolgens niets mee is gebeurd. Dat is een aanname volgens Paul.
Veel basisscholen hebben klachten over de doorstroomtoets, die vorig jaar in de plaats kwam van de eindtoets. Zij vinden de verschillen tussen de zes toetsen te groot. Ook vrezen ze dat kinderen door de toets soms een te hoog advies krijgen en daarom op een te hoog niveau aan de middelbare school beginnen.
Het ministerie van Onderwijs is samen met het College voor Toetsen en Examens in kaart aan het brengen wat de gevolgen zijn als alle basisschoolleerlingen dezelfde toets moeten maken en op welke manier dat zou kunnen. Paul belooft in april meer duidelijkheid te geven over deze inventarisatie.
In het najaar verwacht de staatssecretaris vervolgens uitgewerkte scenario's naar de Tweede Kamer te sturen. Daarin zal te lezen zijn wat de gevolgen zijn op het juridische en financiële vlak en rond de uitvoering. "Zodat we een afgewogen oordeel kunnen vormen."
Mocht het kabinet dan inderdaad besluiten dat het beter is om het aantal toetsaanbieders terug te brengen naar één, dan moet daarvoor de wet worden veranderd. Dat proces zou in 2026 kunnen beginnen. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling ongeveer twee jaar.
Op verzoek van de D66 gaat de Tweede Kamer binnenkort in debat over de doorstroomtoets.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
13 feb Google-functie moet afleiding op school met mobiele apparaten verminderen
-
13 feb Hbo-docenten draaien wekelijks 30% meer uren dan in hun contract staat
-
12 feb De beste apps voor lesgeven op een digibord
-
12 feb Arbeidsmarktgericht onderwijs: Een brug naar succesvolle loopbanen
-
11 feb Extra geld voor onderwijshuisvesting komt niet van het kabinet
-
11 feb Minder buitenlandse studenten, maar meer inschrijvingen op pabo
-
11 feb Scholen kunnen subsidie aanvragen voor praktijkgericht vak van het vmbo
-
11 feb Wekelijks vallen ongeveer drie lesuren uit in het voortgezet onderwijs
-
10 feb Onderwijsminister Bruins komt regio's tegemoet omtrent buitenlandse studenten
-
10 feb Week van de Liefde besteedt extra aandacht aan anticonceptie en soa's
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan