Aantal jonge ondernemers in vijf jaar tijd bijna verdrievoudigd

bron: Onderwijsland.com
UTRECHT - Het aantal jonge ondernemers is in vijf jaar tijd flink gegroeid. Waren er in 2017 nog een kleine 19.000 jongeren onder de 22 jaar die een eigen bedrijf waren gestart, inmiddels zijn dat er ruim 51.000. Dat blijkt uit cijfers van de KvK.
De jongeren zijn actief in onder meer mode, sieraden maken, taarten bakken, fotografie en uiterlijke verzorging. De groei is met name sterk bij jongeren onder de vijftien jaar. Dat aantal werd in vijf jaar zeven keer zo groot. In totaal zijn het er nu 658.
Dat er steeds meer jonge ondernemers bij komen, komt onder meer door de populariteit van sociale media. Dat zegt KVK-adviseur Gerdine Annaars, expert op het gebied van jong ondernemen. "Inspirerende succesverhalen op sociale media zijn voor jongeren een belangrijke reden om voor zichzelf te beginnen. De jongeren denken: 'Wat zij kunnen, kan ik ook'", aldus Annaars.
Annaars denkt ook dat de coronalockdowns een rol hebben gespeeld. "Het verplicht thuiszitten tijdens de coronaperiode heeft het ondernemen bij jongeren nog een extra boost gegeven. Veel speelde zich online af en dat stimuleerde jongeren om ook zelf via een webwinkel of sociale media te gaan ondernemen." Daarnaast is er op scholen veel aandacht voor het ondernemerschap. Dat stimuleert jongeren ook als ondernemer aan de slag te gaan, denkt Annaars.
Gemiddeld zijn in Noord-Holland en Utrecht de meeste jonge ondernemers. Daar besloten respectievelijk 34,3 en 33,9 op de 10.000 jongeren een eigen bedrijf te starten. In Limburg en Drenthe is dat cijfer het kleinst, met 19,3 en 20,6 op de 10.000 jongeren.
Laatste nieuws
-
18 apr Noord-Drentse en Groningse scholen krijgen miljoenen euro's voor extra lessen
-
17 apr Scholen betalen graag voor cursus Foutloos Rekenen
-
17 apr Willem-Alexander en Máxima openen Koningsspelen
-
17 apr Hoogleraar: geef 16-jarige stemrecht bij Europese verkiezingen
-
16 apr Hoe draagt AI bij aan het leren van studenten én docenten?
-
16 apr Uitleg over sponsoring in het basisonderwijs en voortgezet onderwijs
-
15 apr ISO en LKvV overhandigen manifest Collegegeldvrij Besturen aan de Tweede Kamer
-
15 apr Percentage vrouwelijke hoogleraren langzaam weer toegenomen
-
14 apr Strategisch HRM: Bouwen aan een Duurzame Toekomst in het Onderwijs
-
14 apr Diploma's in heel Europa erkennen zorgt voor meer uitwisseling van talent
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan