Oplossing voor tijdelijke leerkrachten in bijzonder onderwijs
bron: Onderwijsland
DEN HAAG - Voor een probleem met tijdelijke leerkrachten in het bijzonder onderwijs, die bijvoorbeeld zieke onderwijzers vervangen, is een oplossing bedacht. Dat maakt minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) bekend.
Tijdens een griepgolf mogen scholen voor maximaal veertien dagen onbeperkt leerkrachten laten vervangen. De regeling geldt voor de eerste drie maanden van 2017 en 2018. Het akkoord is bereikt met basisscholen en vakbonden.
Sommige scholen zagen zich geconfronteerd met beperkingen door de Wet werk en zekerheid. Want de wet bepaalt dat na drie tijdelijke contracten in twee jaar een vast contract moet volgen. Door de nieuwe afspraak hoeven scholen zich tijdens een onverwachte griepgolf niet aan die bepaling te houden.
Het akkoord kwam tot stand door de inzet van een speciale verkenner, die op verzoek van de Tweede Kamer door Asscher is ingezet.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
01 mei De kracht van een kernteam
-
01 mei Diploma's in heel Europa erkennen zorgt voor meer uitwisseling van talent
-
30 apr Onder hoogleraren stijgt het aantal vrouwen nog maar heel langzaam
-
29 apr Mbo‑medewerkers krijgen jaarlijks 500 euro voor scholing
-
28 apr Minister trekt meer geld uit voor hoger onderwijs en onderzoek
-
28 apr Leren in de 21e Eeuw
-
24 apr Tips voor succesvolle formatieplanning in het onderwijs
-
23 apr Onderwijs krijgt meer budget voor taal en rekenen
-
23 apr Meer studenten aan pabo
-
22 apr Lezen = leren, bij álle vakken
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan