Meisjes op havo, vwo en mbo kiezen vaker voor technische richting
bron: Onderwijsland.com
DEN HAAG - Meisjes op havo, vwo en mbo kiezen vaker dan tien jaar geleden voor een technische richting. Op het vmbo en het hoger onderwijs steeg het percentage meisjes dat voor een technische richting koos licht. Technische opleidingen zijn nog steeds het meest populair bij jongens. Dat blijkt uit CBS-cijfers over het schooljaar 2017/’18.
In het schooljaar 2006/2007 koos slechts 2 procent van de havo-meisjes en 6 procent van de vwo-meisjes voor het profiel Natuur en Techniek. In 2017/’18 was dit toegenomen tot respectievelijk 10 procent en 28 procent.
Deze stijging begon in het schooljaar 2007/’08, toen de vernieuwde tweede fase werd ingevoerd. Hierdoor werd het eenvoudiger om de profielen Natuur en Techniek én Natuur en Gezondheid te combineren in een vakkenpakket. Met name meisjes in het vwo kozen na de invoering van de vernieuwde tweede fase voor zo’n dubbelprofiel. Natuur en Techniek is nog steeds het populairst bij jongens. Ook jongens kozen de afgelopen tien jaar vaker voor dit profiel, maar het verschil met de meisjes is kleiner geworden.
Bron: CBS
Laatste nieuws
-
28 jul Meer studenten aan pabo
-
27 jul Aantal inschrijvingen voor universitaire lerarenopleiding stijgt
-
27 jul Mbo heeft weinig last van lerarentekort
-
24 jul Iedereen een zelfverzekerde rekenaar
-
24 jul Duitse studenten volgen een opleiding in Limburg
-
23 jul Meertalige leerlingen hebben baat bij meertalige aanpak in leesonderwijs
-
22 jul Universitair onderwijs in Emmen
-
21 jul Door bezuinigingen minder opleidingen op universiteiten
-
21 jul Steeds meer vrouwen aan het hoofd van basisscholen
-
20 jul Mbo‑medewerkers krijgen jaarlijks 500 euro voor scholing
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan