Studentenkamers steeds schaarser en weer duurder

bron: Onderwijsland
Studentenkamers zijn het afgelopen kwartaal weer aanzienlijk duurder geworden. De gemiddelde kamerprijs steeg met 7,2 procent, terwijl het aanbod met 5,2 procent afnam vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van Kamernet. De gemiddelde prijs voor een kamer bedraagt nu 653 euro.
Recente kabinetsmaatregelen om huurprijzen te reguleren en wonen betaalbaarder te maken, lijken een averechts effect te hebben, stelt Kamernet, dat de prijzen van ruim 25.000 woningen in de vrije sector vergeleek. Amsterdam blijft met een gemiddelde kamerprijs van 991 euro de duurste stad voor studenten, gevolgd door Haarlem (809 euro) en Utrecht (734 euro). In Tilburg (17 procent), Maastricht (13 procent) en Haarlem (11 procent) stegen de prijzen het hardst.
De prijs per vierkante meter ging gemiddeld met 14 procent omhoog, terwijl de gemiddelde grootte van kamers met 6,8 procent afnam. Kamers in Wageningen en Enschede zijn met een gemiddelde prijs van rond de 350 euro het betaalbaarst. In Den Bosch, Ede, Leeuwarden en Zwolle daalden de huurprijzen juist.
Kamernet vergeleek ook de huurprijzen van appartementen in dertien steden. Daar steeg de gemiddelde prijs met 11,5 procent, van 1531 euro vorig jaar naar 1707 euro dit jaar. De huurprijzen stegen het sterkst in Den Haag (31,7 procent) en Amsterdam (24,8 procent), waar een appartement respectievelijk 1532 euro en 2483 euro per maand kost. In Maastricht en Leiden daalden de huurprijzen van appartementen. De prijs per vierkante meter steeg met 8,7 procent, terwijl de gemiddelde grootte van een appartement afnam in bijna elke stad.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
27 jun Studenten presenteren voedselinnovaties van de toekomst tijdens FICA Summer Event
-
27 jun Stagevergoeding mbo- en hbo-studenten gelijk bij RAI Amsterdam
-
26 jun Studenten lenen minder door basisbeurs en hogere uurlonen
-
26 jun Leraren van middelbare scholen zijn erg blij met mobieltjesverbod
-
25 jun Basisscholen die overstapten naar andere doorstroomtoets scoorden beter
-
25 jun Arbeidsmarktgericht onderwijs: Een brug naar succesvolle loopbanen
-
24 jun Studenten spreken nieuwe taal met afkortingen
-
23 jun Studenten zetten vakmanschap in de spotlight bij MBO Crafted Awards 2025
-
23 jun Leraren nog steeds terughoudend wat betreft artificial intelligence
-
20 jun WUR werkt met open samenwerkingsplatform Plant2Food aan versnellen eiwittransitie
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan