Rente op studielening omhoog voor voormalig studenten
bron: Onderwijsland
De rente op studieleningen gaat volgend jaar met bijna een procentpunt omhoog tot 3,28 procent voor oud-studenten die de lening binnen vijftien jaar moeten terugbetalen. Voor studenten die er 35 jaar voor hebben, gaat de rente 0,37 procentpunt omhoog tot 2,7 procent. In totaal gaat de rente voor een kwart miljoen oud-studenten omhoog in 2027.
De nieuwe rentepercentages gelden niet voor alle oud-studenten. De rente wordt voor iedere oud-student elke vijf jaar opnieuw vastgesteld, dus het nieuwe percentage geldt voor oud-studenten die in 2026 nog een lening kregen en voor studenten van wie de rentevaste periode van vijf jaar afloopt. Voor iedere student wordt de rente elk jaar bijgesteld.
Mensen die voor 2015 een studielening zijn aangegaan, vallen onder het stelsel van terugbetalen in vijftien jaar. Alle studenten die erna zijn gaan studeren, kunnen hun lening in 35 jaar terugbetalen en betalen minder rente.
In januari 2023 werd de rente voor het eerst in jaren boven de 0 procent vastgesteld op 0,46 procent. Een jaar later steeg die naar 2,56 procent.
Het Interstedelijk Studenten Overleg zegt in een reactie dat het nieuwe rentepercentage in de praktijk kan betekenen dat mensen duizenden euro's extra moeten afbetalen.
Volgens de Landelijke Studentenvakbond betekent de rentestijging dat studeren steeds vaker een financiële overweging wordt. ISO en LSVb roepen het kabinet op een renteplafond door te voeren.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
07 okt Rente op studielening omhoog voor voormalig studenten
-
07 okt Meeste mbo'ers blijven in hun eigen regio na behalen diploma
-
06 okt VO-raad wil breder aanbod aan schoolboeken
-
06 okt 92% van leerkrachten maakt dagelijks tijd voor lezen in de klas
-
06 okt Met andere indeling flexibiliteit in het basisonderwijs
-
05 okt Kabinet wil vanaf 1 januari telefoons de hele schooldag verbieden
-
05 okt Middelbare schoolboeken te vaak op papier en digitaal
-
05 okt Mbo heeft weinig last van lerarentekort
-
02 okt Vakbonden en werkgevers eens over nieuwe cao mbo
-
02 okt Leren in de 21e Eeuw
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan