Australië wil jongeren onder de 16 weren van sociale media
bron: Onderwijsland
De Australische regering wil kinderen onder de 16 jaar gaan weren van sociale media. "Ik heb duizenden ouders, grootouders, tantes en ooms gesproken die zich net als ik grote zorgen maken over de veiligheid van onze kinderen online", aldus premier Anthony Albanese volgens omroep ABC. Hij noemde sociale media schadelijk voor de mentale gezondheid van jongeren.
De regering maakte in september al duidelijk dat ze kinderen wil weren van sites als Instagram, TikTok en Facebook, maar toen was nog geen leeftijdsgrens bekend. De premier maakte donderdag meer details bekend over de plannen. Hij zei dat er geen uitzondering wordt gemaakt voor kinderen die al op sociale media zitten, ook niet als ze daar toestemming van hun ouders voor hebben.
De regering wil dat techbedrijven het verbod gaan uitvoeren, schrijft de krant The Sydney Morning Herald. Dat betekent dat kinderen en hun ouders zelf niet worden bestraft als ze de maatregelen omzeilen. Jongeren worden niet meteen verbannen van sociale media. Het parlement moet de maatregelen nog goedkeuren. Ze worden vervolgens pas na een jaar van kracht, aldus de premier.
Albanese beloofde ook dat het verbod na invoering nog wordt geëvalueerd. "We gaan hiermee internationaal aan kop en we willen er zeker van zijn dat we het goed doen."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
16 jan Mbo‑medewerkers krijgen jaarlijks 500 euro voor scholing
-
16 jan Jaarlijks circa 10 start-ups of spin-offs van Wageningen Universiteit
-
15 jan Nieuwe online cursus moet wiskundekloof bij eerstejaars UT verkleinen
-
15 jan Steeds meer vrouwen aan het hoofd van basisscholen
-
14 jan Docenten en schoolleiders kunnen zich inschrijven voor congres De Staat van het Onderwijs 2026
-
14 jan Twee Twentse middelbare scholen zijn straks een technasium
-
14 jan Vanaf 1 februari kunnen leraren weer de Lerarenbeurs aanvragen
-
14 jan Veel scholieren hebben moeite met informatie zoeken op internet
-
13 jan Het belang van onderwijsbureaus
-
12 jan Scholieren kunnen zich beter concentreren sinds de mobiele telefoons uit de klas uit zijn
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan