Bijna de helft 65-jarigen aan het werk door stijging AOW-leeftijd
bron: AccountancyWorld
Bijna de helft van alle 65-jarigen in Nederland had in het tweede kwartaal van dit jaar een baan. Dit is aanzienlijk meer vergeleken met tien jaar geleden, toen dit nog geen 15 procent was. Ook de arbeidsparticipatie van 55-plussers is de afgelopen jaren sterk toegenomen, meldt het CBS.
Dit komt vooral door de stijging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar. In 2013 werd deze al verhoogd naar 65 jaar plus een maand.
Vooral het aantal 65-jarigen met een deeltijdbaan van 20 tot 35 uur per week of een voltijdbaan van 35 uur of meer nam de afgelopen jaren toe. De stijging van het aantal 65-jarigen met een kortere werkweek was volgens het CBS veel minder groot.
Het CBS stelt ook vast dat hbo'ers en universitair geschoolden van 55 jaar of ouder vaker werkzaam zijn dan mensen van dezelfde leeftijd zonder een dergelijk diploma. "Bij 55- tot 60-jarigen hadden bijna negen op de tien hbo- of universitair geschoolden betaald werk, tegenover bijna zeven op de tien mensen met een vmbo-diploma of daarmee vergelijkbaar", aldus het CBS.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
11 mei Sta jij voor een nieuwe methode? Oriënteer je in 45 minuten
-
11 mei Hbo'ers krijgen snel een baan, vooral leraren
-
11 mei Lezen = leren, bij álle vakken
-
08 mei Eindexamens van start
-
08 mei Botsende plannen voor de toekomst. Nederland in 2050
-
07 mei Het belang van onderwijsbureaus
-
06 mei Slimme samenhang, sterker leren
-
06 mei Vier boekentips voor de middenmanager
-
05 mei MBO studenten kijken weinig naar baankansen bij het maken van hun studiekeuze
-
05 mei Plan van aanpak voor sociale veiligheid?
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan