Vapen en online gokken populair onder middelbare scholieren
bron: Onderwijsland
Vapen is onder scholieren populairder dan roken. Vorig jaar had 14,3 procent van de middelbare scholieren in de laatste maand een vape gebruikt. Het percentage scholieren dat een sigaret heeft gerookt lag op 8,5 procent. Dat blijkt uit de ScholierenMonitor 2023 van het Trimbos-instituut, een terugkerend onderzoek naar middelengebruik, digitaal gedrag en mentale gezondheid onder jongeren tussen de tien en zestien jaar.
Ook online gokken is bij jongeren in trek. Een op de vijftien middelbare scholieren zette vorig jaar online geld in, voornamelijk op sportweddenschappen. Vooral jongens doen aan online gokken. Ruim een op de tien jongens heeft in 2023 online gegokt, tegenover slechts 1,9 procent van de meisjes.
Het aantal scholieren dat lachgas gebruikt, is daarentegen gedaald. In 2023 heeft 2 procent van de scholieren in het laatste jaar lachgas gebruikt. In 2019 was dit nog 6,7 procent. Het gebruik van andere drugs bleef vergeleken met eerdere jaren onveranderd.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
14 nov De Toekomst van Rekenonderwijs: Inspiratie van Visionair Ruud Veltenaar
-
14 nov Minder kamers beschikbaar en huurprijzen stijgen
-
14 nov Ongeveer evenveel vrouwen en mannen in bestuur universiteiten
-
13 nov Aantal studenten Hanze iets gestegen
-
13 nov Mbo-scholen willen geen concurrent meer zijn van elkaar en organiseren gezamenlijk een open dag
-
13 nov Onderwijsassistent tegen lerarentekort met verkort Pabo-traject
-
12 nov Koning Willem I College en Summa samen sterk voor het mbo van morgen
-
12 nov Minder nieuwe studenten op universiteiten en hogescholen
-
12 nov Jaarlijks circa 10 start-ups of spin-offs van Wageningen Universiteit
-
11 nov Onderzoek gelijke ontwikkelings- en onderwijskansen krijgt impuls met nieuwe leerstoel
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan