Vele klachten leerlingenvervoer speciaal onderwijs leidt tot kort geding

14-09 14:25 | bron: Onderwijsland.com

AMSTERDAM - Leerlingen worden te vaak niet opgehaald om 's ochtends naar het speciaal onderwijs te gaan of om 's middags terug naar huis te gaan. "Ons recht op leren is in het geding", zegt de vereniging Leerlingen Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) na berichtgeving in De Telegraaf. De belangengroep werkt aan een kort geding tegen de overheid.

Volgens de LBVSO hebben de leerlingen op het speciaal onderwijs vorig schooljaar gemiddeld tweehonderd lesuren gemist doordat er geen vervoer beschikbaar was. In de eerste maand van het nieuwe schooljaar staat de teller al op gemiddeld tien tot dertig gemiste uren. Dat kan betekenen dat het totaal over dit schooljaar nog hoger uitvalt dan vorig jaar. "Niets is opgelost, de situatie is dit jaar nog schrijnender", aldus LBVSO-voorzitter Elijah Delsink.

Maar het gaat niet alleen om de lesuren zelf, benadrukt de organisatie. Kinderen op het speciaal onderwijs hebben behoefte aan een vaste dagindeling. Hun ritme kan van slag raken als een chauffeur onverwacht niet opdaagt. "Daar staan al die bobo's niet bij stil. We krijgen meldingen dat ouders hun kinderen maar thuishouden, omdat ze er mentale schade door oplopen. Of ouders brengen en halen het kind zelf, met kunst-en-vliegwerk, maar dat gaat vaak ten koste van broertjes en zusjes en van werk."

De LBVSO verwacht niet dat een chauffeurstekort bij de vervoerders en andere problemen snel opgelost kunnen worden. "Maar ze kunnen wel noodoplossingen inzetten. Geef elke ouder een account bij een taxibedrijf, dat ze kunnen inzetten zodra een busje te laat is. Maar dat doen ze niet. Dat kost geld, en geld is belangrijker dan wij."

 

Bron: ANP





Uw nieuws hier? neem dan contact met ons op

Geef een reactie
Je moet inloggen om te kunnen reageren.
Heb je nog geen account, maak dan een account aan


Laatste nieuws
29 sep De duurzaamste digiborden voor jouw school
29 sep Universiteit Utrecht wilde niet in wereldranglijst universiteiten
29 sep Aantal kinderen op sportclub daalt steeds meer
29 sep Nederlandse onderwijsinstellingen onderteken verklaring inclusief onderwijs
29 sep Begin versnelde schadeafhandeling voor toeslagenouders
29 sep Septembermededeling over eindexamens 2024 staat online
29 sep Werkgeluk in het PO
28 sep Onderwijsraad: Overheid en schoolbesturen moeten natuurlijke verhoudingen herstellen
28 sep Vanwege onderzoek Onderwijsinspectie stapt rector Eric van 't Zelfde op
28 sep SVO vakopleiding food versterkt aanbod aan foodopleidingen en -trainingen door overname Horeca Academie
28 sep Congres De Staat van het Onderwijs 2024 op woensdag 17 april
28 sep Vervroegde toets vanwege carnaval is volgens onderzoeker in strijd met de wet
28 sep Rector Radboud Universiteit weg na ongewenst gedrag, opvolgster staat klaar
28 sep College Tour doet verkiezingsdebat, studenten stellen vragen
28 sep In de strijd tegen het lerarentekort: De opmars van zij-instromers in het primair onderwijs
27 sep Minister Paul wil VOG-systeem in het onderwijs aanpassen
27 sep Belastingdienst wees aanvullende compensatie toeslagenaffaire terecht af
27 sep Carnaval provincies blij met extra tijd toetsweek
27 sep Scholen krijgen voor afnemen doorstroomtoets groep 8 week extra tijd
27 sep Strategische personeelsplanning voor een optimale toekomst
27 sep De Arbomeester: hoe werkt dat?
26 sep Meeste docenten gingen vorig schooljaar op cursus
26 sep Een hogere salarisschaal lukt leraren alleen door van school te wisselen
26 sep Leden CNV Onderwijs stemmen in met cao-akkoorden PO en VO
26 sep Eerstejaars Zadkine Horeca College verwelkomen burgemeester Aboutaleb
Poll
Een vierdaagse schoolweek zou voor scholen mogelijk moeten zijn
Donateurs van Onderwijsland
Spotlight
Spotlight
Spotlight
Het Onderwijsland netwerk
Onderwijsland verbindt professionals en bestuurders uit de onderwijsbranche met elkaar. Word ook onderdeel van Onderwijsland!
Advertentie
uw banner hier?